fbpx

BLOG

PRZYGOTUJ SKÓRĘ NA WIOSNĘ

Zima to bardzo trudny czas dla naszej skóry a zwłaszcza skóry twarzy, która jest bezpośrednio narażona na czynniki atmosferyczne i trudno ją chronić. Bardzo niskie temperatury, zimny wiatr, słońce odbijające się od śniegu, ogrzewane suche pomieszczenia, gwałtowne zmiany temperatury i znaczne zanieczyszczenia powietrza tzw. smog powodują szereg zmian, które osłabiają naszą skórę, uszkadzają komórki i z przyspieszają proces jej starzenia.

Skóra staje się poszarzała, matowa, szorstka w dotyku, mniej elastyczna, zmarszczki wydają się głębsze i bardziej wyraźne, a sama twarz wygląda na zmęczoną. Powodem takiego stanu jest przede wszystkim osłabienie naskórka i znaczna utrata wody.

Zatem „must have” okresu przedwiośnia to kremy intensywnie nawilżające i odbudowujące tzw. płaszcz lipidowy skóry. Idealnym produktem jest krem do pielęgnacji skóry suchej , przeznaczony do stosowania w zimnym klimacie z linii HYDRACURE. Jest to produkt o bogatej konsystencji, który dzięki formule aktywnego nawilżania z jednej strony dostarczy substancje pomagające utrzymać wodę w głębszych warstwach skóry a z drugiej będzie pełnił rolę ochronną, zapobiegając jej nadmiernemu parowaniu z naskórka. Jego formuła oparta jest o kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem naszych tkanek i ma zdolność do wiązania znacznych ilości wody. Jedna cząsteczka jest w stanie „przytrzymać” nawet do 250 cząsteczek wody.

Sprzymierzeńcem w odzyskaniu świeżego i młodzieńczego wyglądu jest także witamina C. Zwłaszcza polecamy ampułki PURE C ESSENCE TIMEXPERT C+ A.G.E., zawierające czysty kwas askorbinowy, który dodaje blasku, natychmiast rozświetla skórę i wyrównuje koloryt. To terapia szokowa, która w krótkim czasie przywróci skórze zdrowy wygląd.

Zaś do codziennej pielęgnacji warto wybrać MULTI – CORRECTION INTENSIVE CREAM. To intensywna kuracja witaminowa, która nie tylko poprawi wygląd, ale także zdrowie Twojej skóry. Zawiera stabilną i bezpieczną formę witaminy C , wzbogaconą wyciągami roślinnymi, bogatymi w antyoksydanty. Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, wspomaga regenerację i chroni przed uszkodzeniami oksydacyjnymi komórek. Jej wielokierunkowe działanie jest wykorzystywane w kosmetykach do pielęgnacji skóry poszarzałej, z pierwszymi objawami starzenia – zmarszczkami i przebarwieniami.

Zatem – do dzieła, bądź piękna na wiosnę!