fbpx

BLOG

KREM CZY EMULSJA

Zastanawiałaś się czasem jaka jest różnica między nawilżającym kremem do twarzy a nawilżającą emulsją do twarzy z tej samej linii np. TIMEXPERT C+ (A.G.E.)? Dlaczego częściej sięgamy po kremy w słoiczkach niż po lżejsze konsystencje pakowane w tubki?

Wybór ten możemy tłumaczyć często tym, że w naszej strefie klimatycznej, raczej zimnej i wietrznej, lepiej sprawdzają się kremy o gęstej, tłustej konsystencji, które pozostawiają wyraźną powłokę ochronną na powierzchni, a nasza skóra raczej zaliczana jest do suchej. Częściej także wybieramy krem w słoiczku, tak po prostu z przyzwyczajenia. Warto jednak pamiętać o tym, że produkty typu emulsje, zawierają te same składniki aktywne, często w tych samych stężeniach, a różnią się jedynie konsystencją. Są lżejsze, szybciej się wchłaniają i łatwiej je łączyć np. z produktami przeciwsłonecznymi, ale nadal fantastycznie kondycjonują naskórek. Dostarczają niezbędnego nawilżenia i natłuszczenia, jednocześnie chroniąc skórę przed agresywnymi czynnikami środowiska . To doskonałe rozwiązanie na wiosnę czy lato, kiedy temperatury są coraz wyższe i szukamy produktów, zwłaszcza na dzień, które nie będą obciążały naszej skóry i powodowały nadmiernego jej błyszczenia. Emulsje idealne są także dla posiadaczek cery mieszanej i tłustej a także dla mężczyzn, którzy coraz częściej sięgają na nasze półki szukając produktów przeciwstarzeniowych a dla nich lekka konsystencja to podstawa.

Kolejnym atutem emulsji jest jej opakowanie. Często w formie tubki lub opakowania airless, co znacznie ułatwia aplikację, chroni produkt przed zanieczyszczeniem i jest zdecydowanie wygodniejsze, jeśli kosmetyk przemieszcza się z nami w torebce czy walizce. Nie ma nic gorszego niż rozlany krem w damskiej torebce! A skoro jesteśmy w temacie opakowań i obsługi kosmetyków. Czy pamiętasz, że używając kremów w słoiczku powinniśmy stosować szpatułki do pobierania codziennej jego dawki? W przeciwnym przypadku wkładając do słoiczka palec, każdego dnia pozostawiamy cząstki, które zanieczyszczają produkt i mogą mieć wpływ na jego właściwości. Z tego także powodu zachęcamy do trzymania kosmetyków w miejscach chłodniejszych, bez dostępu światła słonecznego.