fbpx

BLOG

KOMPLEKSOWA PIELĘGNACJA SKÓRY WOKÓŁ OCZU DZIEŃ I NOC

Skóra wokół oczu wymaga specjalnej pielęgnacji z wielu powodów. Jest cieńsza niż na pozostałej części twarzy, bardziej skłonna do podrażnień,  a ze względu na wysoką mimiczność tego obszaru narażona na powstawanie głębokich zmarszczek. Częstym problemem są także obrzęki, widoczne zwłaszcza rano oraz zasinienia i ciemne obwódki wokół oczu. To wszystko sprawia, że nasza twarz wygląda na zmęczoną
i dużo starszą.

Kompleksowa pielęgnacja przeciwzmarszczkowa, proponowana przez Germaine de Capuccini,
to połączenie lekkiej nawilżającej i rozświetlającej emulsji na dzień, odżywczego, jedwabistego kremu na noc oraz serii specjalnie opracowanych ćwiczeń mięśni twarzy. Połączenie tych elementów ma na celu przede wszystkim wzmocnienie i ujędrnienie skóry, poprawę jej struktury,  ale także rozluźnienie mięśni, przeciwdziałanie utrwalaniu się zmarszczek  mimicznych oraz wzmocnienie tkanki mięśniowej
i zapobieganie procesowi jej starzenia się.

Ale czy faktycznie musimy używać dwóch różnych kremów pod oczy – jednego na noc, innego na dzień?

Oczywiście możemy próbować znaleźć uniwersalny krem, który będzie działał nawilżająco
i antyoksydacyjnie, to zawsze coś. Jednak niestety za mało! Zwłaszcza kiedy naszym problemem
są zarówno zmarszczki jak i zasinienia wokół oczu. To wynika głównie z fizjologii skóry i zmian, które  zachodzą w komórkach w ciągu doby. Jest to regulowane naszym wewnętrznym zegarem biologicznym. I tak np. melatonina, zwana również “hormonem snu”, zaczyna być uwalniana około godziny 20:00. Stymuluje ona m.in.  hormon wzrostu (HGH), odpowiedzialny za aktywację procesów regeneracji komórek oraz tkanek. To właśnie moment, w którym nasza skóra potrzebuje witamin i substancji aktywnych, zawartych w kremach, które wspomagają proces jej odbudowy. A dzięki fizjologicznemu mechanizmowi zwiększonej receptywności mamy szansę dostarczyć składniki w głębsze jej warstwy.
W ciągu dnia natomiast działanie kremów jest ograniczone i sprowadza się głównie do ochrony przed czynnikami zewnętrznymi oraz utrzymania prawidłowego nawilżenia naskórka. Krem na dzień to także działanie korygujące, kosmetyczne, czyli poprawiające wygląd,  dzięki  zastosowaniu różnego rodzaju pigmentów rozświetlających czy substancji wygładzających.

GLOBAL EYE CONTOUR TREATMENT  to uzupełniające się produkty o wielokierunkowym działaniu. Najważniejszym celem jest redukcja zmarszczek mimicznych, zapobieganie ich pogłębianiu oraz spłycenie zmarszczek statycznych. W tym celu w skład produktu wchodzą dwa kompleksy peptydowe:

BTX-Tripeptine  – to innowacyjne połączenie trzech peptydów o działaniu mikrorelaksacyjnym, przypominającym  działanie botoksu, które eliminuje zmarszczki mimiczne i zapobiega ich pogłębianiu. Ukierunkowany głównie na redukcję „kurzych łapek”.

Tissulage Tech  to z kolei kompleks peptydów, opracowany na bazie zaawansowanej wiedzy z zakresu inżynierii tkankowej, o globalnym działaniu ukierunkowanym na regenerację, poprawę architektury skóry  i redukcję zmarszczek statycznych.

Ponadto w kremie na dzień znajdziemy oligosacharydy biomimetyczne, które tworzą na powierzchni skóry barierę, ochronę przed zanieczyszczeniami, alergenami i innymi czynnikami drażniącymi. Efekt tzw. „drugiej skóry”, która nadaje skórze promiennego wyglądu. Sferyczne mikrocząsteczki stanowiące „kompozyty wodne”, dzięki czemu skóra jest doskonale nawilżona przez cały dzień.

A w kremie na noc kompleks energetyzujący fitoaktywny – związek, który łączy w sobie trzy ekstrakty botaniczne: Pfaffia paniculata, Marapuama oraz wyciąg z białej lilii i działa w kierunku niwelowania zasinień i obrzęków wokół oczu o różnej etiologii. Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, przywraca mikrokrążenie i zapobiega osadzaniu się barwników odpowiedzialnych za niebiesko-fioletowe zabarwienie. Przeciwdziała także przebarwieniom ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i łagodzące zmniejsza nadmierną produkcję melaniny, która powstaje w wyniku przewlekłego stanu zapalnego. Przeciwdziała obrzękom poprzez działanie drenujące i lipolityczne.

Efekty? Sami zobaczcie ❤️

POTWIERDZONA SKUTECZNOŚĆ

9 na 10 kobiet twierdzi, że jest to najlepszy krem na okolice oczu*
100 % kobiet uważa, że zmarszczki zostały zredukowane, a skóra stała się bardziej jędrna i elastyczna.
95% kobiet uważa, że  cienie i worki pod oczami  stały się mniej widoczne.

* Test autoewaluacji produktu GLOBAL EYE CONTOUR TREATMENT wykonany na grupie 100 kobiet przez 30 dni.