fbpx

BLOG

Genokosmetyka – inteligentna kosmetyka, oręż do walki ze starzeniem się skóry na każdym jej etapie

Kiedy myślimy o starzeniu się skóry, pierwsze co przychodzi nam do głowy, to upływający czas i geny. I słusznie, jednak czasu nie jesteśmy w stanie ani cofnąć, ani zatrzymać, a z genami tacy się już rodzimy. Czy nic nie możemy z tym zrobić? Czy rzeczywiście jesteśmy bezradni? I właśnie o tym jest ten wpis, zapraszam.

Nie jesteśmy bezradni i nie powinniśmy być bierni. Linia Timexpert SRNS to właśnie odpowiedź na nasze potrzeby. Nasza przyszłość opiera się na EPIGENETYCE.

Czym ona jest? Epigenetyka zajmuje się badaniem zmian zachodzących w genach. Obejmuje wszystkie czynniki, które wpływają na nasze DNA – także te, które mogą podlegać dziedziczeniu lub powstają na skutek zewnętrznych modyfikacji (nasza dieta, styl życia, wszystkie czynniki zewnętrzne…). Dziś uważa się ją za jedną
z najważniejszych nauk biologii molekularnej, ponieważ pozwala odkryć zależności pomiędzy naszym DNA, a czynnikami środowiskowymi, w tym wypadku starzeniem się naszej skóry. A to niewątpliwie przybliża nas do odpowiedzi na pytanie: co jeszcze mogę zrobić dla swojej skóry?

Zawarty w linii SRNS kluczowy składnik EPIGENOL – glikoproteina, dynamizuje mechanizmy związane z regulacją epigenetyczną na poziomie komórek. W skrócie, wzmacnia lub wycisza ekspresje genów oraz kontroluje procesy zachodzące
w komórkach skóry, również bądź przede wszystkim te, wywołane czynnikami zewnętrznymi takimi jak: styl życia, dieta, stres….

Tym sposobem hamujemy proces starzenia się skóry, a przecież o to właśnie nam chodzi.

Jednak linia SRNS kryje w sobie jeszcze więcej bogactw, mających zbawienny wpływ na naszą skórę w każdym wieku i na każdym etapie jej przemian:

Zinc-Glicine Complex (nagrodzony Nobel Prize for Cosmetics), który stymuluje syntezę wewnątrzkomórkowego przeciwutleniacza metylotiocyjaniny, czy składnik RC-Advanced, którego zadaniem jest neutralizacja szkód wywołanych przez promienie UV, zapobieganie strat energii ATP, wzmocnienie procesów odnowy komórkowej.

Tym sposobem „złapałyśmy byka za rogi”. Pamiętajmy zatem, że piękno Naszej skóry, leży w Naszych rękach (rękach profesjonalisty, oferującego zabieg Timexpert SRNS w gabinecie oraz Naszych, sięgających po produkty pielęgnacyjne z Linii Timexpert SRNS).