fbpx

BLOG

DODAJ SOBIE ENERGII

SZARE,  PONURE DNI, CO ZROBIĆ GDY TWOJEJ SKÓRZE BRAKUJE ŚWIATŁA?

Jesień i zima to trudny czas w naszej szerokości geograficznej.  Dzień jest krótki, szybko robi się ciemno, a i za dnia ciężko zobaczyć słońce. Czujesz w związku z tym spadek energii, pogorszenie nastroju? Jesteś senna i szybko się męczysz? Twoja skóra także odczuwa brak światła słonecznego.

Promieniowanie słoneczne ma bardzo zły PR. Cały czas słyszymy o jego szkodliwym wpływie na nasze zdrowie i komórki naszej skóry. I to oczywiście prawda, ale …..częściowa!

Fala elektromagnatyczna emitowana przez słońce to bardzo szeroki zakres : od promieniowania  ultrafioletowego przez podczerwień i światło widzialne. Światło w zakresie UV ma negatywny wpływ na nasze struktury biologiczne, ale już promieniowanie z zakresu podczerwieni czy światła widzialnego jest bardzo korzystne dla naszego organizmu , oczywiście w odpowiedniej dawce. Dzisiejsze badania pokazują, że odpowiednio dobrane długości fali świetlnej wywołują efekt na poziomie komórek, poprawiając ich metabolizm, przyspieszając proces regeneracji tkanek.   I tak np. światło niebieskie, działa przeciwbakteryjnie i łagodząco, dlatego też osoby cierpiące z powodu trądziku tak lubią lato, bo stan skóry wyraźnie się poprawia. Światło zielone i żółte poprawia stan skóry podrażnionej, zaczerwienionej , leczy przebarwienia, natomiast światło czerwone stymuluje skórę do regeneracji, pobudza syntezę kolagenu, elastyny i wyraźnie dodaje energii. To głównie z powodu odziaływania na małe struktury znajdujące się w komórkach, nasze centra energetyczne, czyli mitochondria, to właśnie tam „tworzy” się energia potrzebna do życia.

Zastosowanie światła w leczeniu . zwłaszcza chorób skórnych,  ma bardzo długą tradycję. Już starożytni Egipcjanie wykorzystywali moc słońca w leczeniu dermatoz oraz innych chorób ogólnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możemy teraz bezpiecznie korzystać z fototerapii przez cały rok.

 

LED -XPERT jest maską w których zamontowane zostały diody ledowe, emitujące ściśle określone światło. Maskę nakłada się bezpośrednio na skórę i naświetla przez około 15 minut. Energia, która dociera do komórek silnie je stymuluje, poprawia metabolizm komórkowy, wspomaga mikrokrążenie dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona, rozświetlona i sprawia wrażenie wypoczętej. Systematyczne zabiegi zwłaszcza w połączeniu z pielęgnacją Germaine de Capuccini to doskonała kuracja przeciwstarzeniowa.

Już wiesz co zrobić gdy Twojej skórze brakuje światła?
Zapytaj swojego kosmetologa o terapię LED-XPERT.