fbpx

BLOG

Dobre nawilżenie – podstawa pielęgnacji skóry

Wydawałaby się, że nie ma nic bardziej oczywistego jak fakt, że woda równa się życie.

Właściwe nawilżenie ciała i co za tym idzie skóry, to przyjmowanie dziennie ok. 1,5-2 litów wody. Niby proste, ale jak często zaniedbywane. Życie w ciągłym biegu, często na permanentnym niedoczasie, prowadzi do stopniowego odwadniania. W efekcie, aby utrzymać organizm w jako takiej kondycji, nasze ciało zaczyna reglamentować wodę. Do tego dołóżmy upływające lata, agresywne czynniki zewnętrzne i przepis na przyspieszony proces starzenia się skóry mamy gotowy.

Dlaczego tak ważna jest pielęgnacja nawilżająca skóry, w szczególności wiosną i latem? Dlaczego picie wystarczającej ilości wody to za mało? Właśnie o tym będzie ten wcale niekrótki wpis.

Z wiekiem jakość skóry i procesów metabolicznych spada – komórki odpowiedzialne za optymalne nawilżenie zaczynają być coraz mniej wydolne. Zdolność naskórka do zatrzymywania wody obniża się, co widzimy pod postacią utraty jędrności skóry i blasku, p ojawienia się plam i przebarwień, pojawienia się zmarszczek.

I właśnie tu marka Germaine de Capuccini wychodzi na przeciw potrzebom każdego rodzaju skóry oferując linię HYDRACURE, której formuła w 100% koncentruje się na substancjach nawilżających z kwasem hialuronowym na czele.

Linia HYDRACURE to synergia działania substancji intensywnie nawilżających: kwasu hialuronowego LMV, HMV, MMV, naturalnych egzopolisacharydów, mikrogąbki z kwasem mlekowym i ceramidami oraz wody termalnej.

Dlaczego taki skład i dlaczego jest on tak wyjątkowy?

Jak już wspomniałam, wiodącym składnikiem całej linii jest kwas hialuronowy. Jak wiemy, występuje on naturalnie w ludzkim ciele. Odpowiedzialny jest za wiązanie wody w skórze właściwej i jednocześnie jest elementem składowym macierzy międzykomórkowej. Spaja włókna kolagenowe, dzięki czemu nasza skóra jest elastyczna i zwarta. Kwas hialuronowy ma również właściwości przeciwrodnikowe, co spowalnia to procesy starzenia, zmniejsza podrażnienia i łagodzi stany zapalne.

Wykorzystanie trzycząsteczkowego kwasu hialuronowego zapewni skórze efekt optymalnego, natychmiastowego oraz przedłużonego nawilżenia (a przecież właśnie Tego szukamy sięgając po produkty nawilżające).

HML tworzy na naskórku okluzywny film, dzięki czemu reguluje proces odparowania wody i ochronę przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi.

MMV stymuluje uwalnianie beta-defensyn, wzmacniając tym samym naturalny układ odpornościowy skóry.

LMV zapewnia głębokie nawilżenie i poprawia właściwości lepkosprężystości. Zmniejsza głębokość zmarszczek. Głęboko nawilża poprawiając wiązania keratynocytów.

Naturalne egzopolisacharydy są po to, by zachować optymalną barierę ochronną skóry. Stymulują syntezę lipidów, jak również wzmacniają połączenia skórno-naskórkowe.

Mikrogąbki z kwasem mlekowym nadają skórze aksamitny i gładki wygląd. Wykazują korzystny wpływ na skórę tłustą i mieszaną, wchłaniając nadmiar sebum oraz nadając skórze matowy wygląd.

Mikrogąbki z ceramidami są natomiast niesamowicie skuteczne w pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej. Stanowią uzupełnienie cementu pozakomórkowego, wzmacniając integralność bariery skórnej.

Woda termalna ze źródeł Izumo Yumara, stanowi dopełnienie całości. Jest bogata w składniki odżywcze, zwiększając nawilżenie skóry i przywracając komfort.

Troszcząc się o naszą skórę sięgajmy po produkty sprawdzone i efektywne. Nie marnujmy czasu na poszukiwania, skoro na wyciągnięcie ręki mamy to, czego nasza skóra potrzebuje.