fbpx

BLOG

DIGITAL AGING – Cyfrowe starzenie się skóry!

W czasach, kiedy większość z nas pracuje zdalnie, scrolluje posty na Instagramie czy ogląda na laptopie ulubione seriale, w  dużym stopniu jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie światła niebieskiego. Nie wszyscy wiemy, czym jest, i jak działa na naszą skórę i zdrowie.

Światło niebieskie, (inaczej HEV–High Energy Visible Light) nazywane także światłem widzialnym o wysokiej energii, to rodzaj światła emitowanego zarówno przez słońce, jak i  wszelkiego rodzaju urządzenia cyfrowe, wyświetlacze, smartfony, tablety i monitory. Im bardziej zaawansowany i nowoczesny ekran, tym więcej emituje niebieskiego światła. Światło niebiskie może wnikać do naskórka nawet głębiej, niż promieniowanie UV, powodując stres oksydacyjny komórek skóry, a przez to powstawanie dużej ilości wolnych rodników. W konsekwencji dochodzi do niszczenia błon komórkowych, degradacji macierzy pozakomórkowej skóry właściwej, co powoduje zmiany w strukturze włókien nośnych i zahamowanie produkcji nowego kolagenu. Pojawiają się zmarszczki, a utrata lipidów powoduje suchość, skóra staje się matowa i ziemista. Następuje utrata jędrności i gęstości skóry. Światło niebieskie powoduje powstawanie przebarwień, a przy skórze wrażliwej długotrwała ekspozycja na HEV zaostrza stany zapalne, powoduje rumień i zwiększa skłonność do podrażnień.

OCHRONA SKÓRY! Nie odkładaj na jutro tego, czemu możesz zapobiec już dziś.

Wpływ tego czynnika oraz występujące w konsekwencji zmiany, nie są natychmiastowe. Pojawiają się z upływem czasu. Dlatego warto już dziś zadbać o skuteczną ochronę przed światłem niebiskim. Niezastąpiona w tym działaniu będzie linia EXCEL THERAPY O2. Innowacja Blue light block Germaine de Capuccini i zawarty w produktach pielęgnacji domowej mimetyczny peptyd L-karnozyna o dużej mocy przeciwutleniającej działa jak wygaszacz ekranu dla skóry, blokując stres oksydacyjny spowodowany falami elektromagnetycznymi.

Przywróć swojej skórze zdrowie i piękny wygląd dzięki systematycznej  pielęgnacji skoncentrowanej na działaniu ochronnym.